Cloud9, Dota 2 Takımı ile Yollarını Ayırdığını Duyurdu

Cloud9 resmi web sitesinden yapılan açıklamaya göre Kuzey Amerika’lı takım, 2014 yılında dahil olduğu Dota 2 takımına veda etti.

Bu duyurunun ardından şu anki Dota 2 takım oyuncuları artık diğer kuruluşlar tarafından anlaşma yapmaya açık hale geldi.

https://twitter.com/Cloud9/status/1255134785208348676

Cloud9’nın takım yöneticisi Ysabel Noukky’in yaptığı açıklama ise şöyleydi:

“Takımdaki oyuncularla çalışmak harikaydı. Profesyonel tavırları için ve vizyonumuza sahip çıktıkları için onlara teşekkür etmek istiyorum. Kariyer hayatları boyunca başarılarının katlanacağından eminiz.”

Cloud9, Dota 2 sahnelerine 2014 yılında Johan “pieliedie” Åström, Jacky “EternaLEnVy” Mao, Kurtis “Aui_2000” Ling, Armand “Bone7” Pittner, ve Wehsing “SingSing” Yuen gibi efsanevi isimlerle geri dönmüştü. Birçok Premier etkinliklere katılıp 2014 yılında büyük başarılara imza atmıştı.

Organizasyon diğer yıllarda başarısını devam ettiremedi ve yapılan kadro değişiklikleri takımı daha da kötü bir duruma düşürdü.

Birkaç yıl önce Dota 2’dan ayrılma hamlesini tekrarlamışlardı fakat taraftarlara geri döneceklerine dair söz verdikleri için bu ayrılış kısa sürmüştü. Ancak bu kez, resmi duyurunun içeriği, Cloud9’nın geri döneceğine dair bir bilgi içermiyor.

Cloud9’nın şu anki kadrosu şöyle:

Exit mobile version