DreamHack Masters Spring 2021 Playoff Fikstürü

29 Nisan’da başlayıp iki grup halinde devam eden DreamHack Masters Spring 2021 için artık sıra Playoff aşamasında. 16 takımın iki gruba ayrılarak Playoff biletleri için mücadele ettiği etkinlikte bu kez büyük sürprizler yaşanmadı. Grup liderlerinin doğrudan yarı finale kaldığı grup aşamasında ikinci ve üçüncüler ise çeyrek final mücadelesinden geçecekler.

Şey Mi Dostum, Yine Gambit…

DreamHack Masters Spring 2021 A Grubu’nda son ayların etkili ekiplerinden Gambit favori konumundaydı. Ancak rakiplerinin arasında da G2, Natus Vincere, FaZe Clan gibi ciddi isimler bulunuyordu. Açılış maçında Fiend ile eşleşen Gambit bu mücadeleyi zorlanmadan geçti. Diğer yanda kaybedenler grubuna Spirit, mousesports ve FaZe Clan da ilk maçtan giden isimler oldular. Üst seride Gambit ile G2 karşılaşırken Natus Vincere de Virtus.Pro ile karşı karşıyaydı. Zorlu mücadelelerin ardından grup liderliği için Gambit ve Natus Vincere sona kalan isimler oldular. Bu esnada alt seride de güçlü performanslar gösteren G2 ve Virtus.pro üçüncülük için mücadele halindelerdi. Liderliği, Natus Vincere’yi 2-1 yenen Gambit aldı ve yarı finale doğrudan adını yazdırmayı başardı. Alt seride ise gülen taraf G2 oldu. Böylece ilk üç Playoff katılımcısı belirlendi.

…Yine Heroic?

DreamHack Masters Spring 2021 B Grubu’nda da bir diğer önemli ekip Heroic yine grubun favorisiydi. İddialı ekiplerin arasında ise Astralis, Complexity, BIG ve son dönemde sıkı mücadele eden FURIA vardı. İlk maçta FURIA’yı 16-6 geçen BIG ikinci maçta Heroic tarafından 2-0 ile alt seriye yollandı. Burada son dönemdeki formsuzluğu malum olan Vitality’e 2-0 elendi ve alt seri finali şansını Fransız ekibe kaptırdı. Açılış maçında adeta ezdikleri FURIA ise alt seri finalinde Vitality’i 2-0 geçerek Playoff’lara kalmayı başardı. Diğer yanda Astralis, dev1ce’ın yerini alan bubzkji ile üst seride final oynamayı başarsa da Heroic’i durdurmak mümkün olmadı. Böylece Heroic yarı finale kalırken FURIA ve Astralis de çeyrek final biletlerini almayı başardılar.

Sıra Playoff Mücadelesinde

Artık nefesler tutuldu, 7 Mayıs 2021’de başlayacak olan DreamHack Masters Spring 2021 Playoff mücadelesi bekleniyor. Takımlar bu büyük mücadele öncesi dinlenmeye çekildiler. 7 Mayıs 2021’de oynanacak olan çeyrek finalin ardından 8 Mayıs’ta yarı final ve 9 Mayıs’ta final karşılaşması var. Büyük finalin Bo5 formatında oynanacağı etkinlikte bu kez kimin yükseleceği merakla bekleniyor. İlk karşılaşmalarda G2 ile Astralis kozlarını paylaşırken FURIA da Natus Vincere’yi ağırlayacak. İlk maçın kazananı yarı finalde Gambit’in karşısına geçerken ikinci maçın galibi ise Heroic’e karşı sahaya çıkıyor. Bu harika finali sakın kaçırmayın!

Exit mobile version