ESL ve DreamHack, Lider Espor Takımlarıyla Tarihi Bir Anlaşma Yaptı

ESL ve DreamHack, Lider Espor Takımlarıyla Tarihi Bir Anlaşma Yaptı ESL PRO LEAGUE

Modern Times Group’un espor portfolyo şirketleri ESL ve DreamHack, dünyanın lider 13 espor takımı ile kendi espor liglerine (ESL Pro League de dahil olmak üzere) katılmaları için anlaşma imzaladı.

“Louvre Anlaşması” adı verilen anlaşma, Astralis, Complexity, Evil Geniuses, ENCE, FaZe Clan, Fnatic, G2 Esports, Mousesports, Natus Vincere, Ninjas in Pyjamas, Team Liquid, Team Vitality ve 100 Thieves takımları tarafından Ocak 2020’de ESL ile Paris’teki bir görüşmede imzalandı.

Anlaşma imzalayanlar, son dört yılda toplamda 28 ESL ve DreamHack Masters-seviyesinde rekabet ve iki Intel® Grand Slams şampiyonalarını kazanmıştı. İmzalayan ekipler, dünyadaki tüm top 10 seviyesindeki takımları temsil ediyor.

MTG’nin CEO ve Başkanı Jørgen Madsen Lindemann‘ın yorumu ise şöyle: “Bu anlaşmayı, ESL Pro Tour’u birincil espor lig formatı yapmamızı sağlayan bir şey olarak görmekten oldukça memnunuz. Bu ESL’in ve DreamHack’in ortak paydada birleşen esporu ticari olarak profesyonel hale getirme tutkusunun bir diğer örneği”

Anlaşma, ESL Pro League için yeni bir yapı tanıtacak. Partner takımlar ESL Pro Tour rekabetlerinin kârından pay elde edecek. Takımlar, aynı zamanda ESL Pro League ile ilgili değişiklikler yapabilecek.

Estanbul AIMSTARS 5v5 CS:GO Turnuvası Başlıyor

Exit mobile version