NVIDIA Ampere Mimarisi, GeForce RTX Dizüstü Bilgisayarına Güç Veriyor

GeForce RTX 3000 Serisi Dizüstü Bilgisayar ekran kartları tarafından desteklenen 70’den fazla modelin piyasaya sürülmesiyle NVIDIA Ampere mimarisine sahip yeni bir dizüstü bilgisayar çağı başlıyor. 999 dolardan başlayan bu yeni nesil dizüstü bilgisayarlar, enerji verimliliğini iki kata kadar artırıyor, performansı önemli ölçüde hızlandırıyor ve ince ve hafif tasarımlar için üçüncü nesil Max-Q teknolojilerini sunuyor. Yeni RTX 30 Serisi Dizüstü Bilgisayar ekran kartları, Cyberpunk 2077 ve diğer oyunlarda çarpıcı ışın izlemeli oyun deneyimleri sunar ve içerik oluşturucuların yüzlerce ekran kartı hızlandırmalı uygulama kullanarak inanılmaz işler üretmesini sağlar.

NVIDIA GeForce OEM Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Kaustubh Sanghani, “Masaüstü pazarını fırtına gibi ele geçirdikten sonra, NVIDIA Ampere mimarimiz artık dünyanın en hızlı dizüstü bilgisayarlarını da güçlendiriyor. Son yedi yılda 7 kat büyüyen bir pazar olan oyun dizüstü bilgisayarlarında güç verimliliğini hiçbir yer bu kadar önemsememişti. Bu yeni ince ve hafif sistemler, her yönünün (CPU, GPU, yazılım, PCB tasarımı, güç dağıtımı, termal) güç ve performans için optimize edildiği Max-Q tasarımımıza dayanıyor” dedi.

GeForce RTX 3080 ve GeForce RTX 3070 Dizüstü Bilgisayar ekran kartlarına sahip GeForce RTX oyun ve içerik oluşturucu dizüstü bilgisayarlar, ardından GeForce RTX 3060 Dizüstü Bilgisayar ekran kartlı dizüstü bilgisayarlar Ocak ayınının sonlarında küresel piyasaya sunulmaya başlayacak.

Üçüncü Nesil Max-Q Teknolojisi, Optimum Güç ve Performans Sağlıyor

Üçüncü nesil Max-Q teknolojileri, yüksek performanslı oyun dizüstü bilgisayarlarını her zamankinden daha hızlı ve daha iyi hale getirmek için yapay zeka ve yeni sistem optimizasyonları kullanıyor. Bunlar şunları içeriyor:

Ödüllü NVIDIA Ampere Mimarisi, Artı Yeni Oyun Yöntemleri

Yeni dizüstü bilgisayar ekran kartları, watt başına iyileştirilmiş performansla büyük ölçüde iyileştirilmiş performans sunan 2x FP32 verimi sunan NVIDIA Ampere mimarisi akış çoklu işlemcilere sahiptir. Bunlar, performansı hızlandıran NVIDIA DLSS’ye güç sağlamak için önceki neslin iki katı iş hacmi sağlayan yeni özel RT Çekirdeklerini ve önceki nesillere göre iki kata kadar daha fazla iş hacmine sahip yeni üçüncü nesil Tensor Çekirdeklerini içerir. Yeni dizüstü bilgisayarlar, herhangi bir odayı bir ev yayın stüdyosuna dönüştürmek için yapay zekayı kullanan NVIDIA Broadcast dahil olmak üzere oyuncular ve yaratıcılar için yeni araçlar da içeriyor: Rekabetçi oyunları daha hızlı hale getiren NVIDIA Reflex; arkadaşlarınızla videolar, ekran görüntüleri ve canlı yayınları yakalamak ve paylaşmak için GeForce Experience ™; ve zorlu içerik oluşturucu uygulamalarının hızlandırılması ve optimizasyonu için NVIDIA Studio.

Esports Dizüstü Bilgisayarlar 240+ FPS’de Oynayın

Dizüstü bilgisayar oyuncularının yaklaşık dörtte üçü espor oynuyor ve geçen yıl satışları iki katına çıkan yüksek yenileme hızına sahip dizüstü bilgisayarların popülaritesini artırıyor. Yeni GeForce RTX 30 Serisi dizüstü bilgisayarların yarısından fazlası 240 Hz veya daha yüksek yenileme hızları sunacak.

GeForce RTX 3080 Dizüstü Bilgisayar ekran kartının performansıyla, oyuncular Overwatch, Rainbow Six, Valorant ve Fortnite gibi en iyi oyunlarda saniyede 240 kare hızında oynayabilecekler. NVIDIA Reflex ile oyuncular, en iyi şekilde oynamalarını sağlayarak 20 ms’nin altında sistem gecikmesi elde edebilirler.

GeForce RTX 30 Serisi Studio Dizüstü Bilgisayarlar

NVIDIA Ampere mimarisinin yardımıyla, Studio dizüstü bilgisayarlarda işleme artık önceki nesle göre iki kat daha, CPU’dan ise 30 kata kadar daha hızlı. Video editörleri 8K RAW çekimle çalışabilir, iş akışlarını basitleştirmek ve kodlama sürelerini yüzde 75’e kadar azaltmak için yapay zekayı kullanabilir. Sanatçılar, büyük varlıklarla veya birden çok uygulamayla aynı anda çalışmak için 16 GB’a kadar grafik belleğinden yararlanabilir.

 Yeni üçüncü nesil Max-Q teknolojilerini kullanan OEM ortakları ASUS, Gigabyte, MSI ve Razer, yeni GeForce RTX 30 Serisi Dizüstü Bilgisayar ekran kartlarıyla yeni NVIDIA Studio dizüstü bilgisayarları piyasaya sürüyor.

Exit mobile version