CSGO Harita Havuzu Değişikliğine Gitti

CSGO geçtiğimiz senenin çalkantılarından sonra bu sene tekrar yükselişe geçmeye niyetli görünüyor. Dün gece itibariyle CSGO 2 yıldan sonra bir aktif harita havuzu değişikliği yaşadı. En son 2019’da Cache yerine Vertigo’nun gelmesiyle yaşanan değişiklikten sonra bu kez Train‘in yerine yeni gelen Ancient haritası havuza dahil oldu. Özellikle Vertigo’nun çıkarılmasını bekleyen oyuncular bu noktada hayal kırıklığı yaşadılar.

Valve’in bu değişikliği bazı çevrelerce en azından Ancient tarafında bekleniyordu. Train haritasının havuzdan çıkması da bazı CSGO oyuncularının beklentisi dahilindeydi ancak genel olarak bir sürpriz oldu. Ancient haritasının özellikle eski oyuncuların yakından bildiği Aztec‘e benzemesi de bir nostalji havası yaratıyor. Tabii ki bu değişiklik öncesinde Valve, tüm Operation Broken Fang boyunca oyuncuların haritayı denemelerini ve geri bildirim vermelerini bekledi. Toplanan bu verilerin ardından rekabetçi ortama uygun olmasını sağlayacak bir dizi değişiklik yapan Valve, bunları ayrı ayrı duyurdu.

Diğer yanda önümüzdeki haftalarda oynanacak olan CSGO Regional Major Ranking (RMR – Bölgesel Major Sıralama) etkinlikleri eski harita havuzuyla oynanacak. Harita havuzundaki değişim bu etkinliklerden sonra devreye girecek. Son olarak, yaşanan bu harita havuzu değişimi tabii ki tek değişiklik değil. Valve, bir dizi değişikliği daha yama notları ile duyurdu. Bu gelen değişikliklerle birlikte Snakebite Case de oyuna en yeni kasa olarak dahil edildi.

Exit mobile version