ESL ve Intel, Uzun Dönem Ortaklık Yenilemeye Gidiyor

Geçtiğimiz saatlerde gelen haber, özellikle CSGO sahnesi başta olmak üzere espor dünyasında oldukça verimli yıllar göreceğimizin sinyallerini verdi. Köklü Alman espor organizasyon ve prodüksiyon firması ESL Gaming ile Kuzey Amerika teknoloji firması Intel, ortaklıklarını 20 yıla kadar uzatacak olan bir uzun süreli ortaklık yenileme anlaşmasına vardıklarını duyurdular.

Yapılan duyuruya göre, 2022’de yürürlüğe girmesi beklenen bu yenileme ile birlikte her iki tarafın espora tam $100M üzerinde bir yatırım yapması öngörülüyor. Bu süreç IEM Katowice 2025 sonuna kadar devam edecek. Yatırımın hem espor hayranlarına hem de oyunculara daha fazla ürün inovasyonu ve gelişimi getirmesi bekleniyor. Ek olarak, lig yapısında olmayan tüm ESL Pro Tour serisi CSGO turnuvaları artık Intel Extreme Masters markası altına girecek. Buna ESL One Cologne da dahil olacak ve artık ismi Intel Extreme Masters Cologne (IEM Cologne) olacak. Bu haberin geldiği noktada Intel ve ESL halihazırda 15 sezonda 80’in üzerinde IEM etkinliği yapmış bulunuyor.

Bu yenileme, Intel’in 2016’da imza attığı anlaşmanın devamı niteliğinde görülüyor. Sözkonusu anlaşma, Intel’i ESL’in küresel teknoloji ortağı olarak konumlamaktaydı. Bunun sonucu olarak her iki marka da ESL’in profesyonel seviyedeki turnuvalarına ve etkinliklerine teknoloji çözümleri sağlamaya devam edecek. Ayrıca bu anlaşmayla birlikte ilk kez sözkonusu ortaklık DreamHack Open ve DreamHack Festival etkinliklerini kapsayacak.

Taraflar tahmin edebileceğiniz üzere bu anlaşmanın yenilenmesinden ötürü oldukça heyecanlılar. Her iki firmanın yetkilileri de ortaklarını artık salt ortağın çok ötesinde gördüklerini ve espora sağladıkları katkılardan gururlu olduklarını dile getiriyorlar. Bugüne kadar yaptıklarının da üzerine çıkma hedeflerinde kararlı olan markalar, önümüzdeki 4 yıllık süre için iddialılar. Umarız bu konuda yaklaşık 20 yıldır gördüğümüz başarının büyüyerek bizlere esporda yeni ve büyüleyici deneyimler getirmesine tanık olabiliriz.

Exit mobile version