PUBG Mobile, 2021 İçin Pro League Planlarını Açıkladı

Geçtiğimiz yıl oldukça çalkantılı zamanlar geçiren PUBG Mobile, 2021 yılında PUBG Mobile Pro League (PMPL) için olan planlarını duyurdu. Yedi yeni bölge ve mobil espordaki en büyük ödül havuzu olan $14M ile 2021 yılı oldukça verimli geçecek gibi görünüyor. Bahsi geçen yeni bölgeler Kuzey Amerika, Brezilya, Latin Amerika, BDT, Türkiye, Arabistan ve Batı Avrupa. Firma ayrıca yaz boyunca dünyanın en iyi takımlarının kafa kafaya mücadele edeceği yeni bir “Dünya Şampiyonası” için ipuçları verdi.

PMPL dört adet Bölgesel Şampiyona’dan oluşuyor. Bunlar PMPL Güneydoğu Asya Şampiyonası (PMPL SEA), PMPL Amerika Şampiyonası, PMPL Güney Asya Şampiyonası ve PMPL EMEA Şampiyonası. 2020’dekine benzer şekilde bu yıl da iki sezona bölünecek. Bu iki sezonun sonunda ise 2021 yılına PUBG Mobile Global Championship (PMGC) ile kapanış yapılacak. Firmanın açıklamasında “2021’de PMPL’e yedi yeni bölgenin dahil edilmesiyle beraber PUBG Mobile dünya çapındaki en geniş ve çeşitlilik sahibi mobil espor programı konumunu güçlendiriyor” denildi.

Yaz mevsiminde yapılması planlanan Dünya Şampiyonası için ise detaylı bilgilerin önümüzdeki haftalarda duyurulması bekleniyor. Bir detay olarak ise Reno5 akıllı telefon firmasının oyunun espor departmanı için MEA bölgesinde 2021 boyunca resmi akıllı telefon ortaklıklarını duyurduğunu da ekleyelim.

Exit mobile version