Red Bull, Helsinki’de 2v2 CSGO Turnuvasını Duyurdu

Red Bull, geçtiğimiz yıl Avrupa’da oynanan ve oldukça ilgi gören Red Bull Flick 2v2 EU Pro Invitational 2020 ile CSGO sahnesine farklı bir tat katmıştı. Tek günlük turnuvada €20,000 gibi iddialı bir ödül havuzu ile oyuncuları farklı bir formatla buluşturan Red Bull, bu sene için de aynı formattan devam ediyor. SteelSeries ve AOC ile etkinliğin 2021 ayağı için ortaklık kuran enerji içeceği firması, bu sene Helsinki’de oynanacak olan Red Bull Flick 2v2 Helsinki Invitational 2021‘i resmi olarak duyurdu. Üstelik bu kez ödül havuzu tam tamına €50,000 değerinde.

Nikola “⁠NiKo⁠” Kovač’ın marka elçisi konumunda turnuvanın maçları için uzman yorumları ve görüşleri ile renk katacağı etkinlik oldukça uzun soluklu bir eleme sürecine sahip. İkili ekipler Helsinki’de oynanacak olan final etkinliğinde bu etkinlik için özel yapılmış olan beş fütüristik temalı haritada karşı karşıya gelecekler. Beş katı temsil eden haritaların isimleri şöyle: Digital Archives [Kat -2], Control Room [Kat -1], City Palace [Kat 0], Sky Platform [Kat 1] and Wi-nG:5 [Kat 2]. Maçlar nokta hakimiyeti üzerine kurulu olacak ve her iki tarafın da başlangıçta 100 puanı bulunacak. Bu noktalar 30 saniyede bir değişecekler ve taraflar rakiplerinin puanlarını bu noktaları hakimiyet altında tutarak sıfıra indirmeye çalışacaklar.

Oyuncular ulusal veya uluslararası elemelere katılarak Helsinki Invitational etkinliğine katılım hakkı için 24 Nisan 2021’den 30 Ekim 2021’e kadar mücadele edebilirler. Son aşama olan Helsinki Invitational’da ise 19-21 Kasım 2021 tarihlerinde 16 takım büyük ödül için karşılaşacak. Davet usulü son aşamaya katılacağı kesinleşen takımlar ise şimdilik ENCE, Cloud9, G2, OG, FURIA ve BIG şeklinde. Elemelerden geçen takımlar ana etkinlikte bu beşliye katılacaklar.

Ulusal elemeler ayrıca kendi ödül havuzlarına sahip olacaklar ve önümüzdeki haftalarda duyurulacaklar. Bu elemeler için daha detaylı bilgi Red Bull Flick için yayında olan web sitesinden elde edilebilir.

Exit mobile version